fbpx

Zacznij przygodę z dziaraniem… zestaw dla początkujących

Przeczytasz w 2 min.

Marzysz o tym, żeby zacząć dziarać, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? W takim razie jesteś we właściwym miejscu! Czym innym jest rysowanie na kartce, a czym innym dziaranie na żywym człowieku, dlatego osoby, które chcą sprawdzić się w sztuce tatuażu, przede wszystkim potrzebują praktyki, czyli wielu godzin dziarania.

Na początek potrzebujesz…

…maszynkę, igły, gryf, farbę… brzmi skomplikowanie? Spokojnie! Nie musisz martwić się o wybór każdego elementu z osobna. Wraz z całym zespołem Dziaraj.pl stworzyliśmy dla Was gotowe zestawy dla początkujących, dzięki którym wykonacie w pełni profesjonalne tatuaże. Każdy, niezależnie od posiadanego budżetu, znajdzie odpowiedni pakiet dla siebie.

Jaki rodzaj maszynki na start?

Istnieją trzy podstawowe rodzaje maszynek do tatuowania – cewkowa, rotacyjna i rotacyjna typu pen. Jaką wybrać na początek? To zależy… Każda z nich charakteryzuje się czymś innym i jak wszystko, ma swoje plusy i minusy. Więcej o rodzajach maszynek można przeczytać w naszym cyklu o maszynkach do tatuowania.

Zestawy startowe dla początkujących tatuatorów

Najbardziej uniwersalny, podstawowy zestaw dla początkujących z maszynką cewkową, który dla Was przygotowaliśmy, to Zestaw Oldcshool Razor Basic Set. Z jego pomocą nauczycie się robić kontury, a także zapełniać je i cieniować. Lekka, niewielkich rozmiarów maszynka jest idealna dla niewprawionej jeszcze ręki. Jeśli dysponujesz większym budżetem, warto zainwestować w bardziej zaawansowany Zestaw Level One Basic Set o większej mocy, który sprawdzi się również podczas dłuższej pracy. 

Zestaw Stone Toad Basic Set to z kolei typowa konturówka, np. dla wielbicieli stylu linearnego, ale nie tylko. Nauka tatuowania powinna zacząć się właśnie od rysowania linii. Prostych, precyzyjnych, prawidłowo wykonanych, idealnych linii. Trzeba je rysować bardzo dokładnie. Rysowanie linii pozwala na wyrobienie stabilnego nadgarstka.

Nieco droższe zestawy zawierające maszynki rotacyjne, czyli Zestaw Gray Widow Basic Set, Zestaw Rider Basic Set, czy Zestaw Rider Full Set pozwalają na większą precyzję wykonania projektu, dzięki czemu tatuowanie jest po prostu łatwiejsze. Maszynka Rider jest lekka i dodatkowo posiada wbudowaną stabilizację igły, co znacznie poprawia komfort pracy. Głośność rotarek utrzymuje się na minimalnym poziomie, co dla wielu osób może być bardzo istotne przy wyborze sprzętu.

Praktyka czyni mistrza

Do każdego zestawu dokładamy silikonową sztuczną skórę, na której z powodzeniem można tworzyć swoje pierwsze, prawdziwe dzieła sztuki. Czeka Was dużo godzin ćwiczeń, zanim zaczniecie pracować z ludzką skórą. Początkujące tatuatorki i tatuatorzy z powodzeniem ćwiczą swoją technikę, wykorzystując również skórki od bananów! Jest to tani, bardzo przydatny i łatwo dostępny sposób na pozyskanie materiału do nauki. Oczywiste jest jednak, że tylko praca z prawdziwą skórą zrobi z Was specjalistów, dlatego z czasem zacznij tatuować za darmo w ramach zdobywania praktyki. Pozyskiwanie chętnych na taki zabieg pomoże Ci w przyszłości zdobywać prawdziwych klientów!

Praktykuj i ucz się teorii

Dodatkowo, wraz z każdym zestawem dla początkujących tatuatorów, dostaniecie kompleksowo przygotowaną przez nas publikację “Nie dziaraj pochopnie. Poradnik dla początkującego tatuażysty”. Ebook zawiera kilkadziesiąt stron samych konkretów – szczegółowe opisy sprzętu, akcesoriów, techniczne aspekty dotyczące regulacji maszynek oraz praktyczne wskazówki wzbogacone zdjęciami i schematami.Chcesz wykonać perfekcyjną dziarę? Nie zwlekaj i zamów swój zestaw dla początkujących tatuatorów już dziś!

Leave a Reply

Klub Dziaraj.pl

Zapisz się do Klubu Dziaraj.pl i otrzymuj informacje o rabatach i nowościach!

Akceptuję politykę prywatności