Gryfy klasyczne składają się z uchwytu, czyli właśnie gryfu, który może być zrobiony z gumy, metalu czy pianki oraz rury z dziobem, plastikowej lub stalowej. Zastosowany materiał zależy od tego, czy są to elementy jednorazowe czy wielorazowe. Jeśli wybierzecie gryfy jednorazowe to uchwyt będzie gumowy lub z pianki, a dziób i rurka plastikowe. Przy opcji wielorazowej będą to elementy metalowe. Najbardziej istotną różnicą pomiędzy wariantem jednorazowym a wielorazowym jest to, że gryf jednorazowy jest jednym, wykonanym fabrycznie elementem, a gryf wielorazowy można konfigurować dowolnie. W praktyce oznacza to, że cały gryf jednorazowy należy dobrać odpowiednio do igły dopasowując kształt i rozmiar dzioba. W opcji wielorazowej osobno wybierzemy chwyt (szeroki, wąski, ciężki, gładki, czerwony…), a osobno dzioby (długi, krótki, plastikowy, przezroczysty lub nie, okrągły, płaski…).
Hej. Mam problem. Mam igłę M1 i płaski dziub. Podczas tatuowania skóry sztucznej igły mi odskakują na boki tak jakby potrzebowały jakiegoś “trzymacza” zaraz przy linii igieł. Jakiś pomysł co jest nie tak?
Igła potrzebuje stabilizacji- czasem w maszynach jest do tego specjalny element, a czasem zakłada się po prostu gumkę recepturkę, która trzyma igłę w jednej pozycji. No i oczywiście- ważny jest rozmiar dzioba i igły, muszą do siebie pasować 1:1.
Dzięki za poprzednią wiadomosc. Jak wygląda ten specjalny element? W które miejsce zamontować gumkę recepturke i kolejne pytanie. W zestawie które tutaj widnieje zdjęcie ostatnie końcówki to końcówki DT. Co to oznacza i do czego to służy?.
P.S jesteście jedyni którzy mi odpowiedzieli na mój Apel o pomoc. Pozdrawiam 😉
Jak wygląda element? Różnie:) Czasem jest to mały uchwyt, w który wpina się igłę, czasem jest to mały obrotowy wałeczek na sprężynce lub śrubie, które dociskają go do igły, czasem jest to fabrycznie zamontowana silikonowa gumka, przez którą trzeba przewlec igłę…
A jak założyć recepturkę? Zależnie od kształtu/rodzaju maszyny, ale zasada jest zawsze taka sama – gumka musi ciągnąć igłę w stronę cewek/silnika.
Końcówka DT, to tzw. diament, a w praktyce ma kształt rombu, stosuje się je do okrągłych igieł (RL/RS).