fbpx

Jak wybrać farbę do tatuowania?

Przeczytasz w 2 min.
Sztuka tatuażu sięga starożytności. Choć sposoby i style tatuowania znacznie się od tamtego czasu zmieniły, to jest jedna rzecz, która od zawsze była do tatuowania równie niezbędna, co igła – barwnik, który wprowadza się pod skórę, aby tatuaż był widoczny.    
Z czego zrobiony jest tusz?

Wraz z postępem technologii i zmieniającymi się modami, tatuaże z monochromatycznych z roku na rok stawały się coraz bardziej kolorowe, a obecnie na ciałach miłośników tatuaży oglądać możemy małe dzieła sztuki, we wszystkich kolorach, jakie tylko możemy sobie wymyślić. 

Wybierając tusz, warto zwrócić uwagę na kilka czynników – każda marka ma bowiem swoją specyfikę i każda jest ceniona za coś innego. Zanim jednak dokonamy wyboru, warto wiedzieć, z czego tusz się składa i jak będzie zachowywał się w kontakcie ze skórą. 

 

Dawniej tusze miały ograniczoną liczbę kolorów, a to dlatego, że przygotowywane były ze składników mineralnych i geologicznych, dostępnych “w naturze”. Na przykład najpopularniejszy, czarny tusz był uzyskiwany z sadzy (węgla) i tlenku żelaza. Kolor czerwony wytwarzano poprzez użycie związku siarczku rtęci (cynober), a do stworzenia innych odcieni czerwieni, koloru pomarańczowego i żółtego, stosowano związki kadmu.

 

Aktualnie pigmenty składają się głównie ze związków organicznych, a nie mineralnych. Związki organiczne znajdujące się w tuszach wykorzystywanych do tatuowania dzieli się na związki azowe i związki wielopierścieniowe. Stworzone są z proszków mineralnych i naturalnych składników (wyciągów, ekstraktów). Wielu doświadczonych tatuatorów twierdzi, że to właśnie tusze zawierające ten rodzaj barwników są bardziej odporne na blaknięcie niż ich nieorganiczne odpowiedniki.

Spotkać jednak możemy również tusze zawierające barwniki nieorganiczne, które wykonane są ze składników syntetycznych. Główną cechą takich kompozycji jest to, że każda z nich została uzyskana eksperymentalnie, oczyszczona i zmieszana zgodnie z określonym wzorem. Z powodu ich trwałości, są trudniejsze do usunięcia. 

Jak dokonać wyboru?

Sprawdzona marka, to większa gwarancja tego, że tusz jest bezpieczny dla zdrowia osoby tatuowanej. W naszym sklepie dostępne są marki, które tatuatorzy cenią i do których z chęcią wracają. W ofercie posiadamy zarówno tusze czarne, białe, jak i kolorowe. Każda marka ma swoją specyfikę, a my dokładamy wszelkich starań, żeby oferta była bogata i odpowiadała na potrzeby szerokiego grona naszych klientów.

W zależności od techniki i stylu tatuowania nasi klienci wybierają różne marki tuszy. Przykładowo tusz Dynamic jest lekki/rzadki, a Eternal jest cięższy i gęsty. 

Tusz Dynamic jest lubiany za zwykły czarny kolor, który według opinii naszych klientów wyszedł marce bardzo dobrze, a World Famous Ink dla kontrastu posiada w swojej ofercie bardzo zróżnicowaną gamę kolorów. 

Tusze różnią się od siebie nie tylko konsystencją, czy kolorami, ale również cenami.  Bardzo dobry stosunek jakości do ceny mają farby Panthera – to firma odpowiednia dla osób, które preferują kolory “tradycyjne”. W ofercie tej marki znajdują się bowiem tusze w różnych odcieniach czerni oraz biały.

Wegański i nietestowany na zwierzętach

Marki, które obecnie dostępne są w naszym sklepie produkują tusze zgodnie z zasadami cruelty free, a dodatkowo nie zawierają składników pochodzenia odzwierzęcego, co powoduje, że są przyjazne nie tylko dla zwierząt, ale również dla wegan. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy dbają o to, aby ich działania (nawet te polegające na ozdabianiu swojego ciała) były zawsze prowadzone w zgodzie z ich zasadami. 

 

Jeśli nie masz pewności, który tusz będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni – skontaktuj się z nami! Na naszej stronie dostępny jest czat, znajdziesz nas też w mediach społecznościowych. Doradzimy i opowiemy Ci więcej o specyfice poszczególnych marek. 

2 komentarze

  1. Mam uczulenie na nikiel i planuje tatuaż, w związku z tym chciałam dopytać, czy tusze Dynamic nie mają go w swoim składzie?

Leave a Reply

Klub Dziaraj.pl

Zapisz się do Klubu Dziaraj.pl i otrzymuj informacje o rabatach i nowościach!

Akceptuję politykę prywatności