fbpx

Znajdź swój styl… tatuaż tradycyjny

Przeczytasz w < 1 min.
Motyl, serce, wstążka, a może kotwica? To właśnie główne motywy, które zdobywały popularność wraz z pojawieniem się mody na kolorowe ozdoby na ciele marynarzy wypływających do odległych krajów. Teraz zaliczane są do kategorii tatuaży tradycyjnych, które, choć nie mają już tak silnego znaczenia symbolicznego, wciąż cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród mężczyzn, ale także i kobiet odwiedzających studia tatuażu.​

Technika wykonania

 

Styl tradycyjny, inaczej zwany oldschoolem, charakteryzuje się grubą, prostą kreską i małą ilością cieni. Jeśli chodzi o kolor – to wypełnienia są raczej “wykute” – pełne i intensywne. W stylu tym duże znaczenie (choć już nie tak symboliczne, jak kiedyś) mają motywy, które się tatuuje i fakt, że tatuaże te posiadają fabułę. 

 

Najpopularniejsze wzory to serce, róża, jaskółka, kotwica, czy wstęga ze wpisanym imieniem ukochanej osoby, w nowych wersjach oldshoolowych tatuaży pojawiają się również inne marynarskie symbole, takie jak czapka marynarska, czy sama postać marynarza z fajką. Tatuaże tradycyjne rozpoznasz po prostocie wykonania i choć często na pierwszy rzut oka mogą wydawać się banalne, do ich stworzenia niezbędne są duże umiejętności i pewna ręka tatuatora, a styl ten nadal jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych stylów tatuażu.

 

 

 

Trochę historii

 

Motywy, które tatuowali sobie marynarze miały bardzo duże znaczenie symboliczne. Poszukując najróżniejszych środków ochrony, muskularni mężczyźni przyozdabiali swoje ciała przed wyruszeniem w podróż obrazkami, z których każdy symbolizował konkretne rzeczy. I tak jaskółka i kotwica były gwarancją powrotu do domu, bezpieczeństwa i spokoju, serce symbolizowało wielką miłość, a imię ukochanej przypominało marynarzowi, że ma do czego wracać. 

 

 

 

 

 

Ogromne znaczenie i rosnąca popularność tatuaży, które początkowo pojawiwszy się w Europie i Ameryce zaczęły zyskiwać uznanie również w innych częściach świata, co spowodowało ich przeniknięcie do świata przestępczego, a wstęgi w gotyckim stylu przyozdabiały ramiona członków gangów w Ameryce.

Leave a Reply

Klub Dziaraj.pl

Zapisz się do Klubu Dziaraj.pl i otrzymuj informacje o rabatach i nowościach!

Akceptuję politykę prywatności