fbpx

Znajdź swój styl… ignorant

Przeczytasz w < 1 min.

Ignorant to styl, który pojawił się w miarę niedawno i wzbudził wiele kontrowersji. Nietrudno jest znaleźć jego przeciwników, ma on jednak też sporą liczbę zwolenników. Co w tym stylu tak podgrzewa atmosferę?

Cechy stylu

Tatuaże w stylu ignorant, często wyglądają tak, jakby narysowało je dziecko lub bardzo początkujący tatuażysta. Są to proste formy, linie, czasami pojedyncze słowa lub napisy, najczęściej wykonane przy użyciu tylko czarnego tuszu. Kompozycje mają wydawać się niedbałe, jakby stworzone od niechcenia. Nie oznacza to jednak, że twórcy tatuaży w tym stylu nie mają odpowiednich umiejętności, to po prosu taka konwencja.  

Wzory

To nie powierzchowna niedbałość tatuaży budzi największe kontrowersje. Za wyglądem ignorującym estetyczne aspekty, często idzie przesłanie niepodporządkowujące się zasadom dobrego smaku. Do tego dochodzą przekleństwa, ale także poczucie humoru.

Styl ignorant to kwintesencja buntu, dominuje w nim gorzki pogląd na świat. Rezygnuje on z poprawności i bezkompromisowo wyraża zdanie tatuowanego. Te cechy sprawiają, że jego odbiorcami są najczęściej ludzie młodzi, którzy rozczarowani ugładzoną rzeczywistością, mają ochotę nią wstrząsnąć.

Ignorant opiera się na wolności nieograniczonej konwenansami czy stylami estetycznymi. Najważniejszy jest przekaz. To właśnie podoba mi się najbardziej, jego bezkompromisowość i świeżość, mimo bardzo prostej formy.

Leave a Reply

Klub Dziaraj.pl

Zapisz się do Klubu Dziaraj.pl i otrzymuj informacje o rabatach i nowościach!

Akceptuję politykę prywatności