fbpx

ABC Higieny – A jak Autoklaw

Przeczytasz w < 1 min.
Przedstawiamy Autoklaw czyli najprościej rzecz ujmując – sterylizator. Maszyna, która sprawi, że Wasze narzędzia i materiały, których będziecie używać będą gotowe do wykorzystania.

Higiena i bezpieczeństwo przede wszystkim! Sprzętu jest oczywiście cała masa, w różnych zasięgach cenowych, ale plusy są niezaprzeczalne – przyspieszy on i ułatwi sterylizację, co więcej – będzie ona w 100% skuteczna.

Największy autoklaw na świecie ma masę 165 ton, długość 27 metrów i średnicę 6,5 metra – do jego przewozu potrzebna jest TIR ciągnący cholernie wielką maszynę na długiej przyczepie. Spokojnie to tylko ciekawostka, obecnie maszynki są małe i zmieszczą się na stoliku.

Jak się zapewne zdążyliście domyślić sterylizatory spotkacie w gabinetach dentystycznych i laryngologicznych – w medycynie taki sprzęt jest nieodzowny. I tutaj nie ma możliwości na błąd – wszak tatuowanie to operacja!

Źródło: https://kosmonauta.net/

Autoklaw zapełnia pełną jałowość, przy tym oferując szereg programów tematycznych, dzięki którym bez problemu możemy sterylizować różnego typu narzędzia i akcesoria.

Jak padło na początku Autoklawy potrafią kosztować, inne metody dbania o higienę w studiu to sterylizatory, lampy ultrafioletowe czy zimne sterylizatory. Jest też oczywiście sterylizacja chemiczna, która wiąże się z przygotowywaniem roztworu, a to może być podchwytliwe.

O higienie będziemy jeszcze dużo pisać, metod na utrzymanie jej w salonie jest dużo, a od dzisiaj znacie na pewno kilka z nich.

Leave a Reply

Klub Dziaraj.pl

Zapisz się do Klubu Dziaraj.pl i otrzymuj informacje o rabatach i nowościach!

Akceptuję politykę prywatności