fbpx

Minimalizm i precyzja – poznaj siłę tatuażu linearnego​

Miłośników tatuaży z roku na rok przybywa. Obserwować możemy bardzo wyraźnie, że tak jak kiedyś biżuteria, czy ubrania, tak teraz tatuaże stają się środkiem wyrazu nie tylko tworzących je artystów, i osób, które decydują się na te małe dzieła sztuki.
Przeczytasz w < 1 min.

Wybierając tatuaż warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów – jednym z istotniejszych jest styl, w jakim tatuaż zostanie wykonany. Tym razem opowiemy o tatuażu linearnym.

Styl linearny (nazywany również liniowym) to styl, który określić można by najbardziej minimalistycznym wśród wszystkich stylów. Niektórzy uważają, że tatuaże wykonane w tym stylu są niemalże ascetyczne. Jeśli chcielibyśmy znaleźć jego przeciwieństwo, to mógłby to być np. styl neotradycyjny, który zapewne niebawem opiszemy w kolejnych blogowych postach. 

=

W tatuażach linearnych dominują motywy geometryczne oraz abstrakcyjne. Jeśli myślisz o wytatuowaniu zwierzęcia lub postaci, która będzie równocześnie dosłowna i symboliczna – ten styl może być dla Ciebie idealny. Minimalistyczne, proste wzory z wyraźnymi konturami zdecydowanie uznać można za jeden z największych tatuażowych trendów ostatnich lat. To, co w tatuażu linearnym przyciąga uwagę najbardziej to pozorna prostota, która po głębszej analizie okazuje się być magiczna w swojej precyzji. 

Tatuaż linearny również idealnie może komponować się z tatuażem w stylu dotwork, o którym pisaliśmy tutaj.

Technika wykonania

Tatuaż tworzony jest za pomocą czarnych, prostych kresek, dlatego najwygodniej będzie do niego użyć igły… oraz tuszu… 😉

 

 

Styl liniowy wymaga od tatuatora ogromnej precyzji, dlatego ważna jest dobra kalka, pewność siebie i koncentracja.

 

 

 

W poszukiwaniu inspiracji warto zajrzeć do galerii artysty Mo Ganji, którego głównym stylem jest styl linearny, a jego prace są piękne i hipnotyzujące:

Leave a Reply

Klub Dziaraj.pl

Zapisz się do Klubu Dziaraj.pl i otrzymuj informacje o rabatach i nowościach!

Akceptuję politykę prywatności