fbpx

Znajdź swój styl… dotwork

Przeczytasz w < 1 min.

Rozpoczynamy nowy cykl tekstów. Chcemy przybliżyć wam różne style tatuaży. Będzie o tym, czym one się charakteryzują, jakie są najpopularniejsze wzory i techniki. A więc, trochę przydatnych informacji dla tych tatuujących i tatuowanych. Na pierwszy ogień idzie dotwork!

Cechy stylu

Już nazwa sugeruje nam, z czym mamy do czynienia. Dotwork, a więc w wolnym tłumaczeniu praca z kropką 😉 Kropka jest tu najważniejsza, jest esencją tego stylu i podstawą dziarania. Jedna kropka jednak nie wystarczy, tatuaże w tym stylu tworzone są z kompozycji wielu (bardzo wielu) kropek, które tworzą najróżniejsze wzory, dużo bardziej skomplikowane niż kropki.

@inker_land

W dotworku często, choć nie zawsze, kontury nie są tak ostre jak w innych stylach, są mniej wyraziste, bardziej eteryczne.

@d_ratajczyk

Wzory

Ten styl tatuowania często łączy się z tatuażem geometrycznym, delikatność dotworku sprawia, że taki tatuaż jest lżejszy. Dotwork wykorzystywany jest często przez miłośników mandali, ten wzór najlepiej prezentuje się właśnie w tym stylu.

Technika

Dotwork to tworzenie tatuaży za pomocą kropkowania, czyli gęstego stawiania kropek. Tej metody można używać posługując się maszynką lub ręcznie (handpoke). Do tego typu pracy dobrym wyborem będzie igła RL.

@lapinuptattoo

 

Tatuowanie rozpoczyna się od konturów, następnie je wypełniając. Bardzo ważną rolę w tym stylu odgrywa cieniowanie. Ważne, aby wcześniej je zaplanować – rozrysować granice, które będą wyznaczać zmianę gęstości stawianych przez was kropek. Duża gęstość kropek to najciemniejsze fragmenty, im mniej kropek tym jest jaśniej.

Z dotworkiem łączy się stippling, czyli technika cieniowania za pomocą kropek. Jest to seria krótkich ruchów ręką, przypominających ruch pędzla. Szybkość przesuwania igły wpływa na większą lub mniejszą odległość między kropkami. Ja wygląda tatuowanie tą metodą możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Zdjęcia: Instagram

Zdjęcie główne: Wikimedia

 

Leave a Reply

Klub Dziaraj.pl

Zapisz się do Klubu Dziaraj.pl i otrzymuj informacje o rabatach i nowościach!

Akceptuję politykę prywatności