fbpx

Mądrości z tatuaży

Przeczytasz w < 1 min.

Nasza skóra często staje się miejscem, na którym umieszczamy przemyślenia i życiowe motta. Takie tatuaże mają nas prowadzić przez życie i być drogowskazem w trudnych sytuacjach. Jakie mądrości płyną z tych zapisanych myśli? Przekonajcie się sami, może to właśnie na takie życiowe wskazówki czekacie!

Klasykiem gatunku są oczywiście tatuaże z cytatem z pieśni Horacego – carpe diem, czyli chwytaj dzień. Motto nie przerwanie aktualne i prawdziwe. Życiowych porad, które wskażą nam odpowiednią filozofię życiową jest jednak dużo więcej. Często mają one pokazać nam najlepszy sposób na życie i odpowiednio ukierunkować nasze myśli. Na przykład zachęcają nas, żebyśmy wszystko co robimy, robili z miłością… to chyba dobry pomysł:) Mogą też zachęcać nas do miłości do innych, nie tylko do ludzi, ale również warzyw;)

@pam_tenwestphotography
@stickaroundtattoo

Znajdziemy również mniej optymistyczne tatuażowe motta, które ostrzegają nas przed otwieraniem się przed innymi, zachęcają raczej by swoje serce, tak jak karczoch, obudować twardymi liśćmi. Wskazują na rozczarowania i krzywdy, którym winni są inni…

@tiny.tatts
@ignorant_tattoos

Mogą również pokazywać trudy życia…

@ignorantstyletattoo

czy przypominać nam o naszej obecności na tym świecie.

@d_world_of_ink

W mroku codziennych problemów mogą też przywoływać obecność innych osób, które są zawsze dla nas, nieważne gdzie i kiedy, za jak wysokimi górami i za jak szeroką rzeką.

@tinytattoninc

I są również takie, które wyrażają podstawowe prawdy o świecie i które każdy może interpretować na własny sposób;)

@zaya

Macie tatuaż przedstawiający wasze życiowe motto? Podzielcie się nim w komentarzach lub oznaczając nas na Instagramie!

@deafink
Leave a Reply

Klub Dziaraj.pl

Zapisz się do Klubu Dziaraj.pl i otrzymuj informacje o rabatach i nowościach!

Akceptuję politykę prywatności