fbpx

Pierwszy tatuaż – złote rady [cz.3]

Przeczytasz w < 1 min.

Przed wami ostatni tekst o przygotowaniach do pierwszej dziary. Na koniec kilka rad jak przygotować się do sesji w studiu tatuażu. Pomogą one wam zachować najlepszą kondycję i komfort podczas tatuowania.

Jeśli macie już wybrany wzór i umówiony termin w studiu tatuażu to pozostaje jeszcze kilka drobnych informacji, które pozwolą wam uniknąć komplikacji i dyskomfortu. Podstawowe zasady na pewno przekaże wam wasz tatuażysta lub tatuażystka, ale na wszelki wypadek podajemy je też poniżej:

  1. Nie opalajcie się przed samą sesję, nie planujcie też wakacji w tropikach od razu po niej. To może uniemożliwić wam wykonanie tatuażu, jeśli skóra będzie podrażniona lub utrudni jej gojenie.
  2. Wasza skóra musi być w dobrej kondycji, jeśli jest uszkodzona czy podrażniona to sesja może zostać przełożona. Dbajcie o skórę przed tatuowaniem, nawilżajcie ją kremem lub balsamem.
  1. Nie pijcie alkoholu dzień przed tatuowaniem, to osłabi wasz organizm i może sprawić, że dziaranie będzie jeszcze mniej komfortowe.
  2. Bądźcie wyspani i wypoczęci, to pomoże wam znieść ewentualny ból.
  3. Jeśli tatuaż jest duży to nie idziecie do studia głodni, możecie nawet wziąć ze sobą jakieś przekąski na czas tatuowania. Głód, tak jak niewyspanie czy kac może sprawić, że wasz organizm będzie mocniej odczuwał ewentualny ból.

Teraz wszystko jest już jasne! Czas na dziaranie!

Poniżej znajdziecie pozostałe teksty z tego cyklu:

część 1 – wybór wzoru

część 2 – wybór studia, miejsca na tatuaż.

 

 

Jeszcze więcej informacji znajdziecie w  “Poradniku o tatuażu, czyli jak tatuować się mądrze?”.

Leave a Reply

Klub Dziaraj.pl

Zapisz się do Klubu Dziaraj.pl i otrzymuj informacje o rabatach i nowościach!

Akceptuję politykę prywatności