fbpx

ABC Higieny – Niezbędnik

Przeczytasz w < 1 min.

Etap tatuowania na pomarańczach, bananach i sztucznej skórze już za Tobą? Gdy zaczynasz wykonywać tatuaże na znajomych, rodzinie, czy klientach to musisz pamiętać o zachowaniu zasad higieny! Poniżej higieniczny niezbędnik dla początkujących tatuażystów;)

Wszystko co ochronne…

Kluczem do bezpieczeństwa podczas tatuowania jest czystość, a więc chroń siebie, sprzęt oraz klienta przed zabrudzeniami. Używanie jednorazowych zabezpieczeń ułatwia utrzymać porządek i higieniczne warunki. Upewnij się, że masz…

  • Rękawiczki – to ochronny must have! Nigdy o nich nie zapominaj!
  • Woreczki na maszynkę, kabel czy butelkę – wszystko po to, by ułatwić Ci czyszczenie sprzętu po wykonaniu tatuażu.
  • Podkłady higieniczne – to ochrona dla twoich mebli, np. leżanki. Do bardziej niestandardowych kształtów możesz użyć foli stretch, sprawdza się równie dobrze.

Możesz pomyśleć też o służbowym fartuchu czy ochronnej maseczce, a także o tak podstawowej rzeczy jak papierowe ręczniki!

A co z tym wszystkim zrobić po zakończeniu dziarania? Na pewno nie wrzucić do zwykłego kosza. Są to już odpady medyczne, a więc potrzebujesz specjalnego pojemnika.

Płyny, żele i mydełka

Temat prawie jak z salonu kosmetycznego, ale nie możesz zapomnieć o odpowiednich preparatach i środkach. Bardzo ważna jest dezynfekcja skóry oraz jej przemywanie w trakcie tatuowania. Do pierwszej czynności najlepszy jest zwykły płyn do dezynfekcji, do przemywania możesz użyć specjalnego zielonego mydła (należy je rozcieńczyć z wodą i aplikować na przykład za pomocą tryskawki) lub wysokiej jakości pianki.

A jak zadbać o skórę po wykonaniu tatuażu? To już inny temat, który omawialiśmy tutaj.

Ciężki sprzęt

W utrzymaniu odpowiedniego poziomu higieny pomogą ci też bardziej zaawansowane sprzęty. Jakiś czas temu pisaliśmy o autoklawie, czyli urządzeniu do sterylizacji narzędzi. Więcej na jego temat znajdziesz w tekście ABC Higieny – A jak Autoklaw. Posłuży ci do sterylizacji wielorazowych metalowych gryfów i dziobów. 

To kilka podstawowych informacji o zachowaniu odpowiedniej higieny podczas tatuowania. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do naszego poradnika Nie dziaraj pochopnie.

Leave a Reply

Klub Dziaraj.pl

Zapisz się do Klubu Dziaraj.pl i otrzymuj informacje o rabatach i nowościach!

Akceptuję politykę prywatności