fbpx

TOP 10 / Tatuaże i słynne dzieła sztuki

Przeczytasz w 2 min.

Połączenie tatuażu z wielkim malarstwem, często daje niesamowity efekt. Przygotowaliśmy dla was zestawienie 10 najczęstszych motywów malarskich przedstawianych na tatuażach. Sprawdźcie, jak te dwa rodzaje sztuki dobrze się przenikają!

Okazuje się, że to co lubimy na ścianach galerii, bardzo dobrze wygląda również na skórze. Na tatuażach występują motywy znanych artystów i artystek, które bardzo mocno zakorzeniły się również w kulturze masowej. 

10. Monet i jego nenufary

Claude Monet to jeden z czołowych przedstawicieli francuskich impresjonistów. Najpopularniejsze są jego obrazy przedstawiające nenufary (lilie wodne) w jego ogrodzie pod Paryżem. Ten widok to również częsty motyw na tatuażach, szczególnie tych kobiecych.

Wszystkie prezentowane tatuaże pochodzą z koreańskiego studia, @eunyutattoo.

A tak wyglądają Nenufary pędzla Moneta…

9. Stworzenie Adama Michała Anioła

Jedne z najbardziej znanych dłoni na świecie wymalowane przez Michała Anioła na sklepieniu Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie.

I taka wariacja na temat:)

@misspokestattoo

8. Mona Lisa, najważniejszy obraz świata

Najbardziej znany obraz Leonarda da Vinci wcale nie jest numerem jeden w naszym zestawieniu. Nie można go jednak pominąć, gdyż zajmuje ważne miejsce jako historyczno-sztuczny motyw z tatuaży. Co ciekawe częściej, niż zwykłe odwzorowanie obrazu, występują różnego rodzaje wariacje. Oto kilka przykładów.

7. Wielka fala Hokusaia

Kanoniczne dzieło sztuki japońskiej, czyli drzeworyt Wielka fala w Kanagawie Katsushiki Hokusaia, doczekało się już wielu reprodukcji. Można je zobaczyć na ścianach azjatyckich restauracji, skarpetkach czy właśnie tatuażach. Poniżej nasz wybór.

6. Pocałunek Gustava Klimta

Był jeden z ważniejszych dotyków świata, to teraz słynny pocałunek austriackiego malarza. Niezwykłe dzieło, przedstawiające parę kochanków na kwietnej łące, znalazło wielu amatorów wśród fanów tatuażu. Dobre studio tatuażu, dobry wzór i nie ma możliwości, by tatuaż nie zachwycał!

5. Alfons Mucha

W połowie naszego zestawienia ląduje słynny czeski artysta secesyjny. Jego niezwykłe afisze teatralne, ukazujące piękne kobiety, zapewniły mu międzynarodową sławę i rozpoznawalność. Oto wybór najciekawszych motywów przedstawianych na tatuażach.

4. Pablo Picasso

Jego obrazy potrafią rozpoznać chyba wszyscy. Charakterystyczny styl świetnie wygląda również na tatuażach. Na skórę trafiają nie tylko dzieła, ale również wizerunek samego artysty. Jednym z popularniejszych motywów jest obraz Guernica.

3. Gwieździsta noc Van Gogha

Najlepszą trójkę tego zestawienia rozpoczyna Vincent van Gogh, słynny holenderski malarz, który zasłynął przedstawieniami słoneczników i francuskich widoków. Obraz Gwieździsta noc przekracza granicę odwzorowywania natury i wchodzi w sferę wyobraźni. Tak wygląda noc van Gogha…

a tak prezentuje się na tatuażach…

2. Salvador Dalí

Kolejny malarski gigant, znany z takich motywów jak płynące zegary czy słonie na cienkich nogach. Te elementy, jak i sam wizerunek malarza, są popularnym wzorem na tatuaż.

1. Frida

Na pierwszym miejscu naszego zestawienia stoi kobieta. Artystka niezwykła, znana z dużej ilości autoportretów. Trudno nie rozpoznać jej charakterystycznych brwi czy kwietnej fryzury, dlatego to te elementy stały się podstawą wielu tatuaży. Frida Khalo swoimi wyjątkowymi obrazami zapewniła sobie stałe miejsce w świecie sztuki, popkultury i… tatuażu.

Zestawienie powstało na podstawie popularności prezentowanych motywów na Instagramie. 

Leave a Reply

Klub Dziaraj.pl

Zapisz się do Klubu Dziaraj.pl i otrzymuj informacje o rabatach i nowościach!

Akceptuję politykę prywatności