fbpx

Pierwszy tatuaż – złote rady [cz.1]

Przeczytasz w 2 min.

Zastanawiacie się nad zrobieniem pierwszego tatuażu? W trzech kolejnych tekstach podamy wszystko to, co należy wiedzieć i przemyśleć, zanim usiądziecie na fotelu w studiu tatuażu. Koniecznie zapoznajcie się z naszymi złotymi radami! Zaczynamy od wyboru wzoru.

Wasze myśli wciąż krążą wokół tatuażu? To znak, że warto się nad nim dokładnie zastanowić. A spraw do przemyślenia jest wiele, przed wami seria decyzji do podjęcia!

Modne / niemodne

Wybór wzoru to chyba najtrudniejsze zadanie. Jeśli nie macie jeszcze na ciele żadnych dziar, to rozciąga się przed wami ocean możliwości. Najważniejsze, żebyście zastanowili się, co jest tak naprawdę w waszym stylu i co najlepiej pokazuje wasz charakter. Przy podejmowaniu tej decyzji nie kierujcie się modą! Moda mija a tatuaż zostaje. Jest wiele popularnych motywów, które biją rekordy na Instagramie. Jeśli planujecie taki właśnie wzór, to zastanówcie się, czy na pewno nie jest to chwilowe zauroczenie, ale coś z czym będziecie mogli się utożsamiać przez dłuższy czas. Oczywiście modne i popularne tatuaże, często stają się nieśmiertelne, takie jak serca, kotwice czy róże, może znak nieskończoności stanie się symbolem naszych czasów i dołączy do kanonu? Pomyślcie o popularnych w latach 90. chińskich znakach… już wiecie o co chodzi?:)

Style

Przed wyborem wzoru dobrze żebyście sprawdzili wachlarz możliwości, obecnie jest wiele rodzajów tatuażu, które bardzo się od siebie różnią. Wybór stylu to pierwszy krok do wyboru wzoru. Poniżej kilka przykładów pokazujących z czego możecie wybierać:

Kolor

Wybierając styl decydujecie również czy wasz tatuaż ma być kolorowy czy czarny. Myśląc o kolorach weźcie pod uwagę odcień swojej karnacji. Nie wyobrażajcie sobie wzoru na śnieżnobiałej kartce, ale na swojej skórze. Na pewno wiecie w których kolorach jest wam do twarzy, a więc nie będzie to nic trudnego:)

@coloryu.tattoo

Znaczenie?

Istnieje mit bądź przekonanie, że tatuaż coś więcej znaczny. Kryje w sobie jakieś drugie dno lub ukryty symbol. Czasem jest to oczywiście prawda, tatuaż może być symbolem, może mieć znaczenie znane tylko jego właścicielowi lub… może tego znaczenia nie mieć:) Zastanówcie się, która z tych możliwości jest dla was. Pamiętajcie, że jeśli zdecydujecie się na tatuaż, który po prostu wam się podoba to nic złego. Nie każdy tatuaż musi być manifestem! Bądźcie jednak gotowi na niekończące się pytania, – a co to znaczy? :/

@ninjakixxtattoo

Tatuaż po latach

Zanim przejdziecie do ostatecznego wyboru wzoru musicie wziąć pod uwagę jeszcze jedną rzecz. Oglądając różne tatuaże najczęściej widzicie je świeżo po wykonaniu, mają one wtedy idealne kontury i kolory. Pamiętajcie jednak, że tatuaż z biegiem lat będzie się zmieniał. Cieniutkie linie z czasem trochę się rozpłyną i będą grubsze, kolory staną się mniej wyraźne, a bardzo delikatne elementy mogą nawet zaniknąć. To ważne, szczególnie przy małych, delikatnych tatuażach – małe tatuaże powinny być raczej proste, nieskomplikowane, tak aby wzór mimo upływu lat pozostał wyraźny. Jak starzeją się tatuaże możecie zobaczyć między innymi na tej stronie.

Gdy przemyślicie już powyższe kwestie, możecie zacząć poszukiwać swojego idealnego wzoru! Nie ograniczajcie się tylko do Instagrama czy Pinteresta, inspiracje możecie czerpać z albumów, natury, codziennego życia, galerii sztuki, podróży, historii… zgodnie z waszymi zainteresowaniami. Na ten etap dajcie sobie trochę czasu, nie śpieszcie się. Gdy będzie wam się wydawać, że już wybraliście, poczekajcie jeszcze 3-4 tygodnie, by upewnić się, że to na pewno dobry wybór;)

Kolejne teksty z tego cyklu:

część 2  – wybór studia, miejsca na tatuaż

część 3 – porady przed sesją 

 

Jeszcze więcej informacji znajdziecie w  “Poradniku o tatuażu, czyli jak tatuować się mądrze?”.

2 komentarze

  1. Witam, tydzień temu zrobiłam pierwszy tatuaż teraz schodzi z niego naskurek z tuszem i pod spodem tatuaż jest szary zamiast czarny. Czy to normalne, proszę o pomoc

    • Dzień dobry, Najlepiej jakbyś pokazała tatuaż swojemu tatuażyście. On powinien, ocenić czy proces gojenia przebiega prawidłowo. Tatuaż, tak szybko nie powinien tracić koloru, ale nie możemy dokładnie stwierdzić, co się dzieje nie widząc dziary. Mamy nadzieję, że tatuaż ładnie się zagoi!

Leave a Reply

Klub Dziaraj.pl

Zapisz się do Klubu Dziaraj.pl i otrzymuj informacje o rabatach i nowościach!

Akceptuję politykę prywatności